sobota, 30 sierpnia 2014

283. A w poniedziałek szkoła.


Witajcie najlepsi czytelnicy na świecie 


     Szkoła 


Dla jednych cudowny okres spędzania czasu ze znajomymi dla innych przesiadywanie godzinami w ławkach czekając na 'ostatni dzwonek'. Zaliczam się do tych drugich i z utęsknieniem wyczekuje weekendu i 'mangowego', które w Krakowie organizowane jest co tydzień. W szkole nie mam raczej znajomych, z którymi mogłabym spędzać czas poza lekcjami. Są to szkolni znajomi i tyle. I tak uważam wielkim sukcesem wypad z nimi w wakacje do Berlina.
Chciałam wypunktować moje postanowienia na ten rok szkolny. To co jest dla mnie ważne i to czego chciałabym się trzymać. Coś w rodzaju postanowień noworocznych ^^"


Regularnie się uczyć Poświęcać na to co najmniej 30 minut dziennie. To będzie dla mnie pkt główny ze względu na to, ze czeka mnie zawodowy.


Nie zapominać o śniadaniu!


Być pewna siebie. Nie poddawać się w razie porażki i próbować dotrzeć do celu za wszelką cenę. 


Pić minimum 2l wody dziennie.


Nie wpadać w konflikty. Ostrożnie dobierać słowa i nie działać impulsywnie. 


Chodzić wcześniej spać. Z tym chyba mam największe problemy, bo mimo, ze kładę się wcześniej to i tak przez długi czas nie mogę zasnąć. 
 Najważniejsze to wybrać się do szkoły z dobrym nastawieniem. Wiadomo- już nie będzie tyle czasu co w wakacje ale są weekendy, które można na prawdę wspaniale zorganizować. Już nie mogę doczekać się na samą myśl o konwentach, wypadach na basen czy na lodowisko w ziemie. Przesiedzenie weekendu w domu to głupota. Odpoczywajmy aktywnie. 
Zakupy przed początkiem roku szkolnego to wspaniały pomysł. Stawiajmy na kolory, by rozjaśnić szkolną rzeczywistość. Zeszyt z podkreślonymi tematami czy pomocniczymi kolorowymi rysunkami zachęcą i ułatwia naukę. Zaopatrzmy się w najpotrzebniejsze przybory, zeszyty i zakupmy wszystkie książki. Myślę, ze dobrym krokiem jest kupienie sobie jakiejś części garderoby czy drobiazgu. Od razu na twarzy pojawia się uśmiecha, a wiadomo, ze w nowym ubraniu czujemy się bardziej pewni siebie (w moim przypadku czeka cała sterta ubrań z dokładnymi opisami przeróbek i [wreszcie!] wyregulowana maszyna do szycia).
Dobrze również rozpocząć rok szkolny z czystym pokojem i uporządkowanym biurkiem. Przebywanie w takim otoczeniu sprawia, ze jesteśmy bardziej odprężeni, a nasza nauka jest dużo efektywniejsza!
Do mojej diety wkradł się zeń-szeń( mój żeń-szeń vita-complex z Olimp Labs), który świetnie wpływa na koncentracje! Jest doskonały zarówno dla osób pracujących fizycznie jak i dla tych, którzy dużo myślą.Mam nadzieję, ze moje wskazówki choć trochę Wam pomogą i zmotywuja do nauki. W końcu do szkoły chodzi się raz, a to od niej zależy jak potoczy nam się w życiu (w większości wypadków). 
Dajcie z siebie wszystko!


Wpadłam na ciekawą stronę. Mianowicie trzeba opisać kogoś w trzech słowach. Można wypełniać anonimowo :3. Co powiecie na mój temat? Jestem bardzo ciekawa Waszych odpowiedzi!


FACEBOOK      ASK.FM      TUMBLR

2 komentarze:

  1. W moim przypadku zawsze najgorzej jest z tą regularną nauką, niby zawsze, czy to w liceum, czy teraz na studiach robiłam sobie postanowienia "od września będę się regularnie uczyć", ale zazwyczaj nie przetrwały one więcej niż tydzień. Lenistwo straszna rzecz. W każdym razie Tobie życzę powodzenia! >.<

    OdpowiedzUsuń
  2. Jej, trzeba się ogarnąć D: Boję się po prostu, nie chcę do szkoły ;w;
    Walczymy.

    OdpowiedzUsuń

★ Dziękuję za wszystkie komentarze, to właśnie one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem!
♡ Nie zostawiaj w nich linku, doskonale wiem jak trafić na Twojego bloga.